Viljapuud ja marjapõõsad

Prindi

 

 

Viljapuud ja marjapõõsad
Nimi Konteiner Kirjeldus Hind
AEDÕUNAPUU -Malus domestica 7 ; 6 ; 4 €
suvisordid
`Martsipan´ Pj ; 8L Keskmise viljasuurusega lauaõun. Tugeva kasvuga, parastiheda püstaka võraga. Saagikus keskpärane. Talvekindlus hea.
`Krügeri Tuviõun´ Pj ; 8L Keskmise suurusega mahlased vähese hapuga magusad õunad. Keskmise kasvuga,tiheda püstaka võraga. Varane, vahel juba puukoolis. Hea saagikuse ja haigusklusega
`Maikki´ Pj ; 8L Viljad punase kattevärvusega, viljaliha kollakas ja mahlane. Varajase viljakande algusega.
`Pirja´ Pj ; 8L Vili väikesepoolne, lameümmargune, kollane põhivärvus kaetud peaaegu üleni punatriibulise kattevärvusega. Väga meeldiva aromaatse hapuka maitsega, Puu  mõõduka või tagasihoidliku kasvuga, hõreda võraga, kuid saagikas, hakkab vara vilja kandma ja viljub igal aastal, hea talvekindlusega, kuid vastuvõtlik kärntõvele.
`Suislepp´ Pj ; 8L Tugevapoolse kasvuga, ümara parastiheda võraga. Keskmise suuruseaga aromaatsed väga meeldiva maitsega lauaõunad. Saagikus keskmine kuni hea. Talvekindlus keskmine.
`Valge Klaarõun´ Pj ; 8L Tugeva ja kiire kasvuga, hõreda võraga. Suurepoolne kantidega hapumagus heamaitseline õun. Saagikus hea või väga hea. Talvekindlus hea.
sügissordid
`Auksis´ Pj ; 8L Keskmise kasvuga, ümara parastiheda võraga. Keskmise suurusega või enam, mahlased, magushapu. Saagikus hea või väga hea. Talvekindlus hea.
`Krista´ Pj ; 8L Keskmise kasvuga,parastiheda võraga. Keskmise suurusega mahlased magusad väga hea maitsega õunad. Saagikus väga hea. Talvekindlus hea.
`Liivi Kuldrenett´ Pj ; 8L Keskmise kasvuga,tihedapoolse võraga. Keskmise suurusega magusad tugeva viljalihaga õunad. Üks saagikamaid sorte. Talvekindlus keskpärane.
`Melba´ Pj ; 8L Keskmise kasvuga, hõredavõitu võraga. Keskmise viljasuurusega magushapu lauaõun. Saagikus väga hea. Talvekindlus hea.
`Sügisdessertõun´ Pj ; 8L Suurepoolsed vürtsikad väga meeldiva maitsega lauaõunad. Viljakande algus varane. Saagikus väga hea. Talvekindlus keskmine.
`Eerika´ Pj ; 8L Viljad suured, viljaliha roosakas.
`Tiina´ Pj ; 8L Tugeva kasvuga, üsna hõreda võraga. Suured magemagusad heamaitselised õunad. Saagikus hea. Haiguskindlus on viljadel hea, lehti nakatab kärntõbi kergesti. Talvekindlus hea.
talisordid
`Alesja´ Pj ; 8L Viljad suurepoolsed, kaetud ühtlase lillaka punaga, mahlased.
`Antonovka´ Pj ; 8L Tugeva kasvuga, ümara laiuva võraga. Keskmise suurusega või üle selle, mahlased, hapud. Saagikus väga hea ka vanas eas. Üks talvekindlamaid sorte.
`Katre´ Pj ; 8L Viljad suurepoolsed, magushapud, meeldiva maitsega. Viljakande algus hilisepoolne. Saagikus keskpärane. Talvekindlus väga hea.
`Kikitriinu´ Pj ; 8L Viljad suured, mahlased ja magusamaitselised. Saagikus väga hea. Talvekindlus väga hea.
`Arx´ Pj ; 8L Kärntõve kindel
`Tartu Roosõun´ Pj ; 8L Viljad mahlased, keskmise suurusega, rohekas kollased, karmiinpunase kattevärvusega.
`Veteran´ Pj ; 8L Viljad suurepoolsed hapumagusad. Viljakande algus on varane. Saagikus hea või väga hea.
`Beforest´ Pj ; 8L
`Lembitu´ Pj ; 8L
`Karabovka´ Pj ; 8L Viljaliha kollakas, tihe, magus, meeldiva meemaitsega, veidi vürtsine. Talvekindel, kuid vastuvõtlik kärntõvele.
dekoratiivsordid
`Ola´ Pj ; 8L Lillakas-punased õied 7 €
AEDPIRNIPUU- Pyrus communis 7 ; 6 ; 4 €
`Kadi´ Pj ; 8L Vili pirnikujuline, rohelise põhivärvusega, osaliselt või üleni kaetud erksa punaga. Viljaliha sulav, magus. Kivisrakke vähe (südamiku ümbruses). Talvekindlus keskmine.
`Moskovskaja´ Pj ; 8L Keskmise suurusega hea maitsega pirnid. Saagikus väga hea. Talvekindlus hea.
`Pepi´ Pj ; 8L Vili väikene, kuni keskmine, väga hea maitsega pirnid. Viljakande algus varajane. Saagikus väga hea. Talvekindlus väga hea. Isetolmneja.
`Seiu´ Pj ; 8L Viljad suured ja magusad, kuid lühikese tarbimisajaga. Viljakande algus 4-5. aastal. Saagikus üle keskmise. Talvekindlus üsna hea.
`Suvenirs´ Pj ; 8L Vili suur, hea maitsega rohekaskollane, punase kattevärvusega. Viljaliha ilma kivirakkudeta.
`Tšisisovskaja´ Pj ; 8L
`Pamjati Žagalova´ Pj ; 8L
MAGUSKIRSIPUU-Prunus avium 10 ; 7 ; 5 €
`Anne´ Pj ; 5L Vili tumepunane, keskmise suurusega, hapukasmagus. Valmib juuli keskel. Tolmuandjaks, meelika, Leningradi must.
`Arthur´ Pj ; 5L Vili valmib juuli teisel nädalal, on suur, südajas, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on tugeva kasvuga, laipüramiidja võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Parimad tolmuandjad on ‘Leningradskaja tšornaja’ ja ‘Tõmmu’. Talvekindlus hea. Haiguskindlus hea.
`Elle´ Pj ; 5L Vili valmib juuni lõpupoolel, on keskmine või suur, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on keskmise kasvuga, laia võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Meelika’ ja ‘Arthur’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.
`Karmel´ Pj ; 5L Vili valmib juuni lõpupoolel, on keskmise suurusega, ovaalne, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on keskmise kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Arthur’ ja ‘Meelika’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.
`Leningradi must´ Pj ; 5L Vili väikesepoolne, südajas, peaaegu must, magushapu. Viljaliha ja mahl tumepunased. Luuseeme poollahtine. Sobib värskelt lauale ja hoidisteks. Puu tugevakasvuline, laia võraga, väga saagikas ja talvekindel. Isesteriilne, sobivateks sortideks on 'Kristiina', 'Meelika' ja 'Zorka'.
`Madissoni Roosa´ Pj ; 5L Väga hea talvekindlusega sort.  Ilusa, suure ja maitsva viljaga. viljastub kuigivõrd ka oma õietolmuga. 
`Meelika´ Pj ; 5L Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesevõitu, ovaalne, mustjaspunane või must. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on keskmist kasvu, ümmarguse võraga. Saagikas, oma õietolmuga viljastub rahuldavalt. Paremad tolmuandjad on ‘Arthur’ ja ‘Norri’. Talvekindel. Hea haiguskindlusega.
`Mupi´ Pj ; 5L Vili valmib juuli keskpaiku, on suur, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on keskmise kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Norri’ ja ‘Polli murel’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.
`Norri´ Pj ; 5L Kirss suurepoolne, laisüdajas, mustjaspunane. Viljaliha tihedapoolne, tumepunane, meeldivalt vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme servast veidi kinni. Sobib värskelt lauale, kompotiks ja sügavkülmutamiseks. Isesteriilne. Headeks tolmuandjateks on 'Meelika', 'Piret' ja 'Zorka'. Valmib juuli teisel poolel. 
`Tiki´ Pj ; 5L Punaseviljaline
`Tontu´ Pj ; 5L Vili valmib juuli algul, on suur, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
`Novella´ Pj ; 5L
`Anu´ Pj ; 5L Vili valmib juuli lõpupoolel, on suur, südajas, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, tihe, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Talvekindel.
`Kaspar´ Pj ; 5L Eestis aretatud sort
`Johan´ Pj ; 5L Eestis aretatud sort
`Polli murel´ Pj ; 5L Eestis aretatud sort
`Dönisseni kollane´ Pj ; 5L
HAPUKIRSIPUU- Prunus cerasus 10 ; 7 ; 5 €
`Diemitzi Amarell´ Pj ; 5L Vili on viljavarre küljes väga tugevasti kinni. Viljaliha on valkjaskollane, mahlane, pehme, hapu, veidi mõrkjas. Mahl on kollakasroosa või peaaegu värvitu. Puu väga saagikas. Oma õietolmuga ei viljastu. Parimaks tolmuandjaks on ‘Hindenburg’. Talvekindlus hea, õiepungadel keskpärane. Vastuvõtlik kirsipuu-lehevarisemistõvele.
`Hindenburg´ Pj ; 5L Vili valmib juuli teisel nädalal, on keskmise suurusega või suur, ümar, tumepunane. Viljaliha on tumepunane, mahlane, pehme, vürtsikas. Mahl on tumepunane. Luuseeme eraldub viljalihast hästi. Puu on saagikas. Oma õietolmuga ei viljastu. Head tolmuandjad on ‘Diemitzi amarell’ ja maguskirsi sort ‘Dönisseni kollane’. Puu talvekindlus on hea, õiepungad on talveõrnad. Vastuvõtlik kirsipuu-lehevarisemistõvele.
`Läti Madalkirss´ Pj ; 5L Vili valmib juuli kolmandal nädalal, on väikesepoolne, ümar, tumepunane. Viljaliha on tumepunane, mahlane, pehme, magushapu. Mahl on tumepunane. Luuseeme eraldub viljalihast hästi. Puu on nõrga kasvuga, peenikeste rippuvate okstega. Talvekindel. Saagikas. Iseviljuv. Vastuvõtlik kirsipuu-lehevarisemistõvele.
`Turgenevka´ Pj ; 5L Vili valmib juuli keskpaiku, on suur, laisüdajas, tumepunane. Viljaliha on tihe, tumepunane, mahlane, magushapu. Mahl on tumepunane. Luuseeme viljalihast hästi eraldatav. Head tolmuandjad on ‘Kampesur’ ja ‘Nõmme liivakirss’. Hea talvekindlusega. Suhteliselt hästi vastupidav kirsipuu-lehevarisemistõvele. 
`Nõmme Liivakirss´ Pj ; 5L Vili valmib juuli lõpupoolel, on väikesepoolne, ümmargune, helepunane. Viljaliha roosakaskollane, pehme, mahlane, magushapu maitsega. Mahl värvitu. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Talvekindlus hea.
`Kampesur´ Pj ; 5L Vili valmib juuli lõpupoole, on suur, laiümar, pruunikaspunane. Viljaliha on punane, mahlane, pehme, magushapu. Mahl on punane. Luuseeme eraldub viljalihast hästi.
AEDPLOOMIPUU- Prunus domestica 10 ; 7 ; 5 €
`Ave´ Pj ; 5L Vili valmib augusti lõpupäevil, on suur, ümmargune, lillakaspunane. Viljaliha valkjaskollane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Luuseeme lahtine. Oma õietolmuga viljastub rahuldavalt. Head tolmuandjad on ‘Emma Leppermann’ ja ‘Duke of Edinburgh’. Haiguskindlus hea.
`Edinburg´ Pj ; 5L Suurepoolne kinnise luuga hiline sort. Saagikas, punase viljaga isetolmleja ja hea tolmuandja teistele sortidele
`Emma Leppermann´ Pj ; 5L Vili suurepoolne, ümmargune, roosakas, lahtise luuseemnega. Viljaliha tihe, kollane, magushapu. Keskpärase maitsega, kuid sobivus kompotiks väga hea. Puu keskmise kasvuga, hilisevõitu kandealgusega, kuid saagikuselt üks paremaid, talvekindlus halb. Isetolmleja ning üks paremaid tolmuandjaid teistele sortidele. Tema saagikust suurendavad 'Edinburgh' ja 'Ave'. Keskvalmiv.
`Experimentalfältets´ Pj ; 5L Viljad keskmise suurusega, lillakad. Viljaliha kollakas-roheline, mahlane. Valmib septembri lõpus. Saagikas
`Jubileum´ Pj ; 5L Ploom on suur või väga suur, piklikovaalne, pruunikaspunase värvusega. Viljaliha on valkjaskollane, keskmise tihedusega, mahlane, magus, väga hea maitsega. Luuseeme on lahti. Puu on nõrga– või keskmise kasvuga, pikliku võraga. Väga saagikas. Talvekindlus suhteliselt nõrgavõitu. Iseviljuv. Haiguskindlus on hea. Valmib septembrikuu algupoolel.
`Kadri´ Pj ; 5L Vili valmib augusti keskpaiku, on keskmise suurusega, piklikovaalne, tumesinine. Viljaliha rohekaskollane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Luuseeme lahtine. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Duke of Edinburgh’ ja ‘Emma Leppermann’. Talvekindlus keskmine, nagu ka haiguskindlus.
`Liisu´ Pj ; 5L Vili valmib augusti esimesel nädalal, on suur, munajasovaalne, punakaslilla. Viljaliha kollane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Luuseeme lahtine. Puu on keskmist kasvu, püstine. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Duke of Edinburgh’ ja ‘Emma Leppermann’. Talvekindlus keskmine, nagu ka haiguskindlus.
`Liivi Kollane Munaploom´ Pj ; 5L Vili keskmise suurusega, munajas, sageli kaelaga, kollane. Luuseeme lahtine. Viljaliha valkjaskollane või rohekas, hapukasmagus. Saagikas vaid sobiva hilisõitsva tolmuandja korral ('Märjamaa', 'Kihelkonna', 'Noarootsi punane' , kreegipuu). Keskvalmiv või hilisepoolne.
`Oullinsi Renklood´ Pj ; 5L Keskvalmiv dessertploom, kollane, lahtise luuga. Isetolmleja
`Renklod Haritonovoi´ Pj ; 5L Vili suur, ümmargune, tugeva vahakirmega, mustjaslilla, meeldivalt vürtsikas. Viljaliha meeldivalt hapukasmagus, omapärase vürtsiga. Luuseeme poollahtine. Sobib lauale ja kompotiks, on üks esindulikemaid ploome. Puu väga saagikas, hea talvekindlusega. Oma õietolmuga viljastub hästi, talle on heaks tolmuandjaks ka 'Renklod Jenikejeva'. Keskvalmiv või hilisepoolne (valmib septembri alguses).
`Renklod Jenikejeva´ Pj ; 5L Ploomid suured, ovaalsed, pruunikaslillad, mis kaetud tugeva vahakirmega. Lahtine luuseeme. Tolmuandja Renklod Haritonovoi.
`Märjamaa´ Pj ; 5L Vili valmib septembri keskpaiku, on väikesepoolne, ümmargune, rohekaskollase põhivärvusega, mida katavad pruunikad laigud. Viljaliha rohekaskollane, pehme, magushapu, keskmise maitsega. Luuseeme kinni. Puu on keskmist kasvu. Saagikas, isetolmleja. Hea tolmuandja hilja õitsevatele sortidele. Talvekindlus hea. Haiguskindlus keskmine.
`Noarootsi Punane´ Pj ; 5L Vili valmib septembri keskpaiku, on väikesepoolne, ümmargune, punane, hallika vahakirmega. Viljaliha valkjaskollane, pehme, magus, keskmise maitsega. Luuseeme poollahtine. Saagikas. Isetolmleja.
`Artur´ Pj ; 5L
`Suhkruploom´ Pj ; 5L Vili valmib augusti teisel nädalal, on väike, piklikovaalne, lillakasmust, tugeva vahakirmega. Viljaliha kollakasroheline, keskmise tihedusega, hapukasmagus. Luuseeme lahtine.
`Perdrigon´ Pj ; 5L Vili keskmise suurusega või suurepoolne, ümarovaalne, tugeva vahakirmega sinakaslilla. Luuseeme kinnisevõitu. Viljaliha kollakasroheline või valkjaskollane, keskmise tihedusega, magushapu. Põhja-Eestis võib tarbimisküpseks mitte saada.
MUSTSÕSTAR- Ribes nigrum 1,50 ; 1 ; 0,50 €
`Pamjati Vavilova´ Pj ; 3L Marjad mustad, läikivad, suured, asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates võrdlemisi tihedalt, küllaltki ühtlase suuruse ja valmivusega, korjatavad nii üksikmarjana kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, hea maitsega.  Põõsas keskmise kasvutugevusega ja püstise kasvulaadiga. Asendusvõrseid annab keskmisel hulgal. Põõsas saagikas, talvekindel ning suhteliselt vastupidav jahukastele ja pahklestale.
`Varmas´ Pj ; 3L Viljad varajase valmivusega, mustad, läikivad, suured, asetsevad keskmise pikkusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Põõsas on keskmise kõrgusega, laiuva kasvulaadiga, uusi võrseid moodustub keskmiselt. Talvekindel, üsna saagikas, jahukastele hea ja pahklestale keskpärase vastupidavusega. Paremini kasvab kergemal mullal.
`Lentjai´ Pj ; 3L Marjad mustad, läikivad, suured kuni väga suured, ebaühtlase valmivusega, asetsevad keskmise pikkuse ja tihedusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, väga hea maitsega. Sobiv nii dessert- kui tööstusmarjaks.
`Bogatõr´ Pj ; 3L Marjad mustad, läikivad, keskmised kuni suured, õhukese kestaga, paiknevad keskmise pikkusega kobaras tihedalt. Viljaliha keskmise mahlasusega, meeldiva hapukasmagusa maitsega. Hea dessert- ja töötlemismari Põõsas keskmise suurusega, veidi laiuv. Asendusvõrseid moodustab suhteliselt vähe.
`Zagadka´ Pj ; 3L Marjad mustad, läikega, keskmised kuni suured, üsna paksu kestaga, asetsevad suhteliselt lühikestes kobarates võrdlemisi tihedalt. Viljaliha mahlane, võrdlemisi hea maitsega.
`Almo´ Pj ; 3L Viljad keskvalmivad, mustad, suured (keskmiselt 1,5 g), asetsevad pikkades kobarates keskmise tihedusega. Korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Hea talvekindluse ja saagikusega, vastupidav pahklestale ja karusmarja-jahukastele.
`Vertti´ Pj ; 3L Marjad rohelised, ‘Öjebynist’ veidi väiksemad, maitselt paremad musta sõstra sortide marjadest; kui koristamine jääb hiljaks, varisevad marjad kergesti.
`Karri´ Pj ; 3L Viljad keskvalmivad, mustad, suured, ühtlase valmivusega, asetsevad pikkades kobarates üsna tihedalt. Korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Sobib nii dessert- kui ka tööstusmarjaks. Keskvalmiv.
`Elo´ Pj ; 3L Viljad varajase valmivusega, mustad, suured, asetsevad pikkades kobarates keskmise tihedusega. Korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Viljaliha magushapu maitsega.
`Ats´ Pj ; 3L Viljad keskvalmivad, mustad, suured, asetsevad keskmise pikkusega kobarates keskmise tihedusega. Korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena.
`Intercontinental´ Pj ; 3L Marjad mustad, suured, koristatavad nii kobaratena kui üksikmarjana. Viljaliha meeldiva maitsega. Tähelepanuvääriv dessertsort. Põõsas on püstise kasvulaadiga ja keskmise suurusega.
`Bagira´ Pj ; 3L Marjad mustad, läikivad , suured kuni väga suured, asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates keskmise tihedusega. Ühtlase suuruse ja suhteliselt ühtlase valmivusega, korjatavad nii üksikmarjadena kui kobaratena. Viljaliha mahlane, aromaatne, väga hea maitsega. Sobiv nii dessert- kui tööstusmarjaks.
`Öjebyn´ Pj ; 3L Marjad mustad, läikivad, keskmise suurusega, suhteliselt õhukese kestaga, ühtlase suuruse ja valmivusega, asetsevad keskmise pikkusega kobarates üsna tihedalt. Valminud marjad ei varise. Viljaliha keskmise mahlasusega, üsna hea maitsega.
PUNANE SÕSTAR- Ribes rubrum 1,50 ; 1 ; 0,50 €
`Hollandi Punane´ Pj ; 3L Viljade suurus keskmine, valmimine hiline, väga saagikas
`Jonkheer van Tets´ Pj ; 3L suureviljaline, varajane ja saagikas
`Jüteborgi valge´ Pj ; 3L Valgeviljaline, keskmise suurusega, keskvalmiv
`Suur Valge´ Pj ; 3L Valgeviljaline, keskmise suurusega, hilisepoolne
`Hele´ Pj ; 3L Viljad keskvalmivad, kollakasvalged, suured, asetsevad pikkades kobarates keskmise tihedusega, sobiv nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks.
AED-KARUSMARI- Grossularia reclinata  2 ; 1 €
`Hinnonmäen Keltainen´ Pj ; 3L Keskvalmiv, keskmise suurusega, rohekaskollase viljaga.
`Polli Esmik´ Pj ; 3L Viljad keskvalmivad, punased või tumepunased, tihedate udekarvadega, üsna õhukese kestaga, ümarad või ovaalümarad, keskmise suurusega, magushapu maitsega.
`Smena´ Pj ; 3L Keskmise suurusega, punased kuni tumepunased viljad, keskvalmiv
`Russki´ Pj ; 3L Suuremapoolsed punased viljad, keskvalmiv.
`Malahhit´ Pj ; 3L Roheliste suurte viljadega, hilisepoolne
`Rae´ Pj ; 3L Keskmise suurusega, tumepunase viljalihaga, saagikas.
AEDVAARIKAS- Rubus 0,5 €
`Novokitaivska´ 3L Viljad on munajad kuni ovaalsed. Varred on kõrged, veidi väljapoole kaarduvate latvadega. Sort on heade omadustega müügivaarikas. Viljad taluvad hästi transporti ega lagune osaviljadeks.
`Helkal´ Viljad keskvalmivad, oranžikaskollased, suured (3,5 g), tömpkoonilised, üsna varisemiskindlad. Põõsas on keskmise kasvutugevusega. Varred helepruunid, võrsed helerohelised, keskmise kõrgusega, lookjate latvadega. Ogad asetsevad varre alumises osas tihedalt. Hea talvekindluse ja keskmise saagikusega. Varrepõletikule hea ning antraknoosile rahuldava vastupidavusega.
`Tomo´ Viljad keskvalmivad, tumepunased, keskmise suurusega, munajad, hästi liitunud osaviljadega, hea korjatavusega, üsna varisemiskindlad.
`Aita´ Viljad varajase valmivusega, helepunased, suured, ümmargused, hästi liitunud osaviljadega, hea korjatavuse ja käsitsemiskindlusega.
`Alvi´ Viljad hilisepoolse valmivusega, tumepunased, säravad, suured, koonilised, hästi liitunud osaviljadega, hea korjatavuse ja käsitsemiskindlusega.
`Norna´ Vili on tumepunane, suur, kooniline, vahel lameda tipuga. Teistest veidi hilisema valmimisajaga.
`Glen Ample´ Viljad on suured, punased, koonilised.Varred on tugevad, püstised, peaaegu ogadeta. Suurepärane laua- ja müügivaarikas.
Viinapuud 3 €
PJ- paljasjuurne istik