Kasvuhoone

Prindi

2010 aastal ehitatud Räpina Aianduskooli 1200 m2 õppekasvuhoone on kindlasti Eesti üks moodsam ja täiuslikum. Julgeme öelda, et ka lähinaabritel pole sellist moodsat õppekasvuhoonet ette näidata, mis tähendab seda, et siin on võimalik omandada kõige uuemad teadmised katmikala tehnikast ja taimekasvatusest.

Kasvuhoone on jagatud erinevateks väikesteks ruumideks nn boksideks, mis eristabki kõige enam seda tavalistest tootmiskasvuhoonetest. Kogu kasvuhoone juhtimine on automatiseeritud ja seda aitab korraldada juhtprogramm nimega PRIVA.  Kõikides ruumides on võimalik luua erinev kliima, mis loob võimaluse luua erinevatele taimegruppidele näiteks toataimedele, suvelilledele või köögiviljadele võimalikult ideaalilähedane kliima.  Kastmine, väetamine ventileerimine, varjutamine jne toimub läbi arvutiprogrammi. Kasvuhoone katuse alla mahub ka maastikuehituse hall, kus on võimalik aastaringselt õppida näiteks erinevate kivisillutiste, aiaehitiste ehitamist, isegi veesilma rajamist või puude istutamist.

Kõike seda, kuidas automaatika kasvuhoones toimetab või mismoodi töötab näiteks potistusmasin või väetisemikser tasub tulla vaatama ja õppima just Räpina Aianduskooli.