Maastikuehitaja päev 3. oktoobril

Prindi

me kuulutus

Õppeaasta algus

Prindi

2013/14 õppeaasta  algab esmaspäeval, 2. septembril.

10.00 kursusejuhataja tund (täpsem info allpool)

11.00 avaaktus

12.00 pildistamine

13.00 lõuna

14.00 - 14.45 ohutustehnika-alane instrueerimine esmakursuslastele (seminariruum, 334)

Kl 17.00 jalutuskäik "Tutvumine Räpinaga" esmakursuslastele. Kogunemine peahoone ees, läbiviijateks tugiõpilased.

 

Kursusejuhatajate tunnid kl 10.00:

1ap (aiandus põhikooli baasil) ja 1kg (keskkonnakaitse) ruumis 324;

1ag (aiandus gümnaasiumi baasil), 1fp (floristika põhikooli baasil) ja 1 fg (floristika gümnaasiumi baasil) ruumis 311;

1mp (maastikuehitus põhikooli baasil), 1mg (maastikuehitus gümnaasiumi baasil) ja 1ip (aiandus muukeelsetele õpilastele) 2mp, 3mp ja 3tp seminariruumis 334 (Loomulikult on kursusejuhataja tundi ja aktusele oodatud ka 2mg, 3ap ja 3mg õpilased - kui teie praktika seda võimaldab!)

 

*   *   *

Majutumine õpilaskodudesse (päevased õppurid) alates pühapäevast, 1. septembrist kl 12.00-st. Selleks peab olema hiljemalt reedeks, 30. augustiks laekunud tagatisraha 60.- eurot. Lähem info: www.aianduskool.ee/opilaskodud

Rõõmsa kohtumiseni!

Sisseastujale: KKK ehk korduma kippuvad küsimused

Prindi

1. Õppimine Räpina Aianduskoolis on TASUTA - kõigile, sõltumata eelnevast haridustasemest, vanusest või valitavast õppevormist (päevane, sessioon). (Eelnev ei käi täienduskoolituse kursuste kohta.) Veelgi enam - pooltele õppuritest makstakse stipendiumi (sõltuvalt õpitulemustest). Ka see käib nii päevase kui sessioonõppe kohta.

Kulude pool: Kõik päevaõppes õppijad saavad tasuta lõunasöögi. Koht ühiselamus päevaõppes õppijale 20.- eurot kuus.  Sessioonõppijatele on ühe öö hind 6-8 eurot (sõltuvalt valitavatest tingimustest). Lähem info õpilaskodude kohta:  http://www.aianduskool.ee/opilaskodud

2. Mida saab õppida pärast 9. klassi lõpetamist? Aiandust, maastikuehitust, floristikat ja tekstiilitööd. Põhikooli lõpetanud omandavad Räpinas ka keskhariduse ning võivad soovi korral edasi õppida Maaülikooli jätkuerialadel ilma riigieksameid sooritamata. Muidugi võib ka riigieksameid teha :)

3. Mida saab õppida päevases, mida sessioonõppes? Kõiki erialasid - aiandus, maastikuehitus, floristika, keskkonnakaitse, tekstiilitöö - on võimalik õppida nii päevases kui sessioonõppe vormis. 

4. Sessioonõppes õppima asumiseks on vajalik eelnev keskhariduse olemasolu. Kõrgharidus pole takistuseks - kõrghariduseni ju ilma keskharidust omandamata ei jõua :)

5. Mida kujutab endast sessioon- ehk kaugõpe? Sessioone on õppeaastas 6, iga kord nädal aega. Kuna läbitakse samasugune õppekava nagu päevases õppes, siis on selle koolinädala päevad üsna pikad ning päevase õppega võrreldes suurem rõhk iseseisval tööl.

6. Mida tähendab variant "Räpina + Tallinn"? See on vastutulek Põhja-Eestist pärit sessioonõppijatele, kus teooriasessioonid toimuvad Tallinnas (6 sessioonist on 2 sessiooni Tallinnas). Praktilisteks töödeks tullakse Räpinasse, sest Räpinas on ju Baltimaade moodsaim õppekasvuhoone :) ! See variant võimaldab paljudel lihtsamalt ühitada õppimist töö- ja pere-eluga, samas on inimesed väga erinevad - mõnele sobib just võimalus kogu argielu nädalaks ajaks unustada ning Räpina kaunis keskkonnas õppimisele pühenduda.  Milliste erialade kohta Räpina + Tallinn variant käib? Aianduse (õppeaeg 2 aastat) ja maastikuehituse (õppeaeg 2,5 aastat) kohta. Kuid võimalik on valida ka aianduse 1-aastane õppekava, mille lõpuks omandatakse abiaedniku kutse.

7. Mida kujutavad endast vestlusvoor (päevaõppesse astumisel) ja test (sessioonõppesse astumisel)? Vestlusvooru eesmärk on eelkõige sisseastujale eriala ja õpingute kohta informatsiooni anda – et ta saaks oma valikus kindlustunnet – või ka vastupidi, saaks õigel ajal aru, et see pole tema rida. Sessioonõppe test on väga üldiste eriala puudutavate küsimustega. Näiteks võiks aianduse erialale astuja ikka mõne õunasordi osata nimetada või välja rehkendada, mitu pakki muruseemet tal tuleks osta, kui tema muruplats on nii ja nii suur ning paki peal nii- ja niisugune info :)


 

 

NB! Õpilaskodude uued hinnad!

Prindi

Vastavalt direktori käskkirjale 17. juuni 2013 nr 1-6/52 on alates 25.08.2013 Jõe 8 ja Sireli 3 õpilaskodudes päevases õppevormis õppijale kohatasu 20 € kuus ja tagatisraha 60 €.

Õpilaskodude ja tingimuste kohta lugege täpsemalt õpilaskodude lehelt: http://www.aianduskool.ee/opilaskodud

Info suvistele ränduritele

Prindi

Räpina MÕISAPARK ja Räpina Aianduskooli SUVELILLEDE KOLLEKTSIOONIAED on huvilistele avatud iga päev. Üksikkülastajad võivad parki ja lilleaeda külastada tasuta, juhindudes viitadest ja maa-ala plaanist.

Ekskursioonide tellimine
Põhjalikuma ülevaate pargist, kollektsioonaedadest ja kasvuhoonest saab 1-tunnise ekskursiooni jooksul asjatundliku giidi juhatusel, kui see on eelnevalt kokku lepitud. Giidiks on Helve Eesmaa, kontakt: tel. 5555 2919 või  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Hinnad:
1. Eestkeelne grupp (kuni 30 imimest)- 20 €
2. Võõrkeelne grupp - 30 €
3. Õpilasgrupp- 15 €
4. Ekskursioon 1,5 t koos renoveeritud õppehoone külastusega- 25 €
Tasuda saab arve alusel ülekandega või koha peal sularahas.

 

Taustainformatsiooni saamiseks soovitame klikkida allpoololevatele linkidele:

http://www.aianduskool.ee/sillapaa-moisapark

http://www.eestiloodus.ee/artikkel3367_3333.html

http://et.wikipedia.org/wiki/Sillap%C3%A4%C3%A4_lossi_park

http://www.puhkaeestis.ee/et/sillapaa-loss-ja-park